| Cross Sectional Area | 6 mm |
| Number of Cores | 3 |
| Sheath Colour | Black |
| Length | 1.8m |
| Cable Type | Power |
| Current Rating | 10 A |
| Outer Diameter | 6.8mm |
| Sheath Material | Polyvinyl Chloride PVC |
| Voltage Rating | 250 V ac |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.