| Connector 1 | IEC C19 |
| Connector 2 | Unterminated |
| Connector 1 Gender | Female |
| Connector 2 Gender | Female |
| Length | 2m |
| Voltage Rating | 250 V |
| Current Rating | 16 A |
| Sheath Colour | Black |
| Standards Met | BS 4491:1989, EN 320, ENEC, IEC 320 |
| Outer Sheath Material | PVC |
| Connector A Gender | Female |
| Connector B Gender | Female |
| Connector B | Unterminated |
| Connector A | IEC C19 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.