| Terminated/Unterminated | Terminated |
| Connector 1 | U.FL |
| Connector 2 | U.FL |
| Coaxial Type | RF |
| Connector 1 Gender | Male |
| Connector 2 Gender | Male |
| Outer Diameter | 1.13mm |
| Characteristic Impedance | 50 Ω |
| Length | 76.2mm |
| Sheath Colour | Black |
| Conductor Material | Phosphor Bronze |
| Series | 73116 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.