| Terminated/Unterminated | Terminated |
| Connector 1 | BNC |
| Connector 2 | BNC |
| Connector 1 Gender | Male |
| Connector 2 Gender | Male |
| Characteristic Impedance | 75 Ω |
| Length | 1.8m |
| Sheath Colour | Black |
| Voltage Rating | 450 V |
| Size of Strands | 0.35 mm |
| Conductor Material | Copper |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +85 °C |
| Insulation material | PE |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.