| Terminated/Unterminated | Terminated |
| Connector 1 | MMCX |
| Connector 2 | Unterminated |
| Coaxial Type | RG178 |
| Connector 1 Gender | Male |
| Length | 300mm |
| Voltage Rating | 170 V |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Standards Met | MIL-C-39012 |
| Operating Temperature Range | -55 → +165 °C |
| Insulation material | PTFE |
| Maximum Operating Temperature | +165°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.