| Terminated/Unterminated | Terminated |
| Connector 1 | SMA |
| Connector 2 | SMA |
| Coaxial Type | RG316/U |
| Connector 1 Gender | Male |
| Connector 2 Gender | Male |
| Characteristic Impedance | 50 Ω |
| Length | 255mm |
| Sheath Colour | Black |
| Voltage Rating | 335 V |
| Conductor Material | Brass |
| Standards Met | MIL-STD-348A |
| Insulation material | PTFE |
| Connector B Gender | Male |
| Connector B | SMA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.