| Terminated/Unterminated | Unterminated |
| Coaxial Type | Twin RG6 |
| Outer Diameter | 10.7mm |
| Length | 250m |
| Sheath Colour | White |
| Shielding | Foil |
| Number of Strands | 2 |
| Size of Strands | 0.65 mm |
| Conductor Material | Copper Clad Steel |
| Standards Met | RoHS Compliant |
| Insulation material | FPE |
| Core Strands | 2/0.65 |
| Sheath Material | Polyvinyl Chloride PVC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.