| Section | 4x2x23AWG |
| Maximum Operating Temperature | -20 °C ... +60 °C |
| Cable Type | SL400 U23 PVC Cat 6 U/UTP |
| Outer Diameter (Approx.) Mm | 6.0mm |
| Insulation Resistance Min. | 5000 MΩ xm |
| Operating voltage | 125V |
| Copper Weight [kg/km] | 18 |
| Cable Weight [kg/km] | 40 |
| Minimum Bending Radius ( D= Cable Diameter) | 4 x D |
Reçber Sl400 U23 Rıb Category 6 U/UTP 4X2X23AWG Data Cable Euro Data cable is used for the purpose of transferring data such as programs, videos, texts, photos from one device to another device. All devices with data have a data cable. Data cable has the feature of being the most used cable type in tablets, computers and phones.
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.