| Length | 20m |
| Terminated/Unterminated | Unterminated |
| Core Diameter | 980/1000µm |
| Number of Cores | 2 |
| Sheath Colour | Violet |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Sheath Material | PVC |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Minimum Bend Radius | 100 mm |
| Maximum Pulling Tension | 100N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.