| Connector 1 | LC |
| Length | 7m |
| Propagation Mode | OM3 Multi Mode |
| Connector 2 | LC |
| Terminated/Unterminated | Terminated |
| Core Diameter | 50/125µm |
| Sheath Colour | Light Blue |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Connector B | LC |
| Standards Met | CE Certified |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.