| Size | 10 x 2 mm |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Cross Sectional Area | 7.5 mm² |
| Current Rating | 63 A |
| Length | 25m |
| Conductor Resistance | 2.349 Ω/km |
| Cable Shape | Single Core |
| Standards Met | BS4109 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.