| Cross Sectional Area | 0.017 mm² |
| American Wire Gauge | 35 AWG |
| Core Strands | 1/0.15 mm |
| Outer Diameter | 0.15mm |
| Length | 509m |
| Finish | Enamelled |
| Series | CUL100 |
| Operating Temperature Range | +155 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.