| Cross Sectional Area | 1.1 mm² |
| American Wire Gauge | 17 AWG |
| Core Strands | 1/1.12 mm |
| Outer Diameter | 1.12mm |
| Length | 9m |
| Finish | Enamelled |
| Series | CUL100 |
| Operating Temperature Range | Maximum of +155 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.