| Cross Sectional Area | 0.33 mm² |
| Sheath Colour | Black |
| American Wire Gauge | 22 AWG |
| Core Strands | 7/0.25 mm |
| Length | 100m |
| Insulation material | PVC |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire Style | UL1569 |
| Series | RS Pro |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.