| Cross Sectional Area | 2.5 mm² |
| Sheath Colour | Green/Yellow |
| Length | 100m |
| European Harmonised Code | H07Z-R |
| Outer Diameter | 3.3 → 4.1mm |
| Voltage Rating | 750 V |
| CPR Certification | Eca |
| Standards Met | Euroclass Eca |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Series | 6491B |
| Insulation Wall Thickness | 0.8mm |
| Number of Strands | 7 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.