| Cross Sectional Area | 1 mm² |
| Sheath Colour | Red |
| Length | 1200mm |
| Insulation material | Silicone |
| Outer Diameter | 3.55mm |
| Voltage Rating | 1000 V |
| Current Rating | 20 A |
| Conductor Material | Copper |
| Cable Type | Test Lead |
| Number of Strands | 250 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.