| Ribbon Cable Type | FFC |
| Pitch | 0.50mm |
| Terminated/Unterminated | Unterminated |
| Series | Premo-Flex |
| Length | 127mm |
| Voltage Rating | 60 V |
| Current Rating | 0.5 A |
| Standards Met | RoHS Compliant |
| Operating Temperature Range | -40 → +105 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.