| Series | Mini-Fit Jr. |
| Connector 1 | Mini-Fit Jr. |
| Connector 2 | Mini-Fit Jr. |
| Series Number | 215323 |
| Connector 1 Gender | Male |
| Connector 2 Gender | Male |
| Connector 1 Number of Contacts | 1 |
| Connector 2 Number of Contacts | 1 |
| Pitch | 4.2mm |
| Cable Length | 150mm |
| Voltage Rating | 600 V |
| Current Rating | 9 A |
| Connector A Number of Contacts | 1 |
| Contact Plating | Tin |
| Connector A | Mini-Fit Jr. |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.