| Series | Mini-Fit Jr. |
| Connector 1 | Mini-Fit Jr. |
| Connector 2 | Unterminated |
| Series Number | 215326 |
| Connector 1 Gender | Female |
| Connector 1 Number of Contacts | 10 |
| Connector 1 Housing Gender | Male |
| Pitch | 4.2mm |
| Sheath Colour | Black |
| Cable Length | 150mm |
| Voltage Rating | 600 V |
| Current Rating | 9 A |
| Contact Plating | Gold |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.