| Number of Gangs | 1 |
| Colour | Grey |
| Switched | No |
| Indoor or Outdoor Use | Outdoor |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Current Rating | 32A |
| Voltage Rating | 400 V |
| Material | Plastic |
| Overall Height | 119mm |
| Overall Width | 96mm |
| Series | Plexo |
| International Protection Rating | IP44 |
| Colour Family | Grey |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.