| Number of Gangs | 1 |
| Mounting Style | Flush Mount |
| Current Rating | 15A |
| Material | Aluminium |
| Overall Height | 86mm |
| Overall Width | 86mm |
| Overall Depth | 47mm |
| Series | Metalclad Plus |
| Overall Dimensions | 86 x 47 x 86mm |
| Terminal Type | Screw Terminal |
| Fixing Standard | BS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.