| Number of Gangs | 1 |
| Colour | Grey |
| Switched | Yes |
| Current Rating | 20A |
| Voltage Rating | 250 V ac |
| Material | Steel |
| Minimum Box Depth | 51mm |
| Overall Height | 80mm |
| Overall Width | 86mm |
| Series | Metalclad Plus |
| Overall Dimensions | 86 x 86 x 51mm |
| Colour Family | Grey |
| Number of Poles | 2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.