| Number of Gangs | 1 |
| Colour | White |
| Switched | Yes |
| Indoor or Outdoor Use | Indoor |
| Mounting Style | Wall Mount |
| Current Rating | 13A |
| Overall Height | 87mm |
| Overall Width | 87mm |
| Series | Lisse |
| Grade | Commercial, Residential |
| Switch Style | In Board Rocker |
| Terminal Type | Screw Terminal |
| Colour Family | White |
| Faceplate Mounting Type | Screwed |
| Fixing Standard | BS |
| Faceplate Depth | 7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.