| Number Of Contacts | 7 |
| Pitch | 10.16mm |
| Body Orientation | Straight |
| Number Of Rows | 1 |
| Material | PBT |
| Current Rating | 15A |
| Voltage Rating | 250 V |
| Dimensions | 93.18 x 16.6 x 31mm |
| Depth | 31mm |
| Length | 93.18mm |
| Width | 16.6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.