| Colour | Grey |
| Series | SNK |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 1.5 mm², 4mm² |
| Fused | Yes |
| Voltage Rating | 400 V |
| Current Rating | 6.3A |
| Pitch | 6mm |
| Maximum Operating Temperature | +110°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.