| Colour | Grey |
| Number of Levels | 2 |
| Series | ENTRELEC SNK |
| American Wire Gauge | 12AWG |
| Termination Method | Push In |
| Cable CSA | 4mm² |
| Voltage Rating | 300 V ac |
| Current Rating | 29A |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +110°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.