| Colour | Grey |
| Number of Levels | Single |
| Series | ZK2.5 |
| Termination Method | Spring Clamp |
| Cable CSA | 2.5mm² |
| Fused | Yes |
| Voltage Rating | 500 V |
| Current Rating | 16A |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +110°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.