| Colour | Black |
| Number of Levels | Single |
| Series | EF2 |
| Termination Method | Spring Clamp |
| Cable CSA | 1.25 mm², 2 mm², 3.5 mm², 5.5mm² |
| Voltage Rating | 600 V ac/dc |
| Current Rating | 16 A, 21 A, 30 A, 40 A |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.