| Colour | Grey |
| Number of Levels | Single |
| Series | XW5G |
| American Wire Gauge | 20 → 10AWG |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 6mm² |
| Voltage Rating | 600 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.