| Colour | Black |
| Number of Levels | Double |
| Series | UT 4 - L/HESILED |
| American Wire Gauge | 10AWG |
| Cable CSA | 4mm² |
| Fused | Yes |
| Voltage Rating | 12 → 30 V ac/dc |
| Current Rating | 30A |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +130°C |
| Hazardous Area Certification | ATEX, IECEx |
| Standards Met | CCC, CSA, cULus, DNV, EAC, UKCA |
| Model Number | UT 4-L/HESILED 24 (5X20) 120KOHM |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.