| Colour | Brown |
| Number of Levels | Double |
| Series | RKD |
| American Wire Gauge | 22 → 12AWG |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 0.2 → 2.5mm² |
| Voltage Rating | 500 V |
| Current Rating | 24A |
| Pitch | 5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.