| Colour | Grey |
| Number of Levels | Double |
| Series | ZRKD |
| American Wire Gauge | 20 → 12AWG |
| Termination Method | Spring Clamp |
| Cable CSA | 2.5mm² |
| Voltage Rating | 500 V |
| Current Rating | 24A |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.