| Colour | Blue |
| Number of Levels | Single |
| Series | SRK |
| American Wire Gauge | 22 → 12AWG |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 2.5mm² |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Current Rating | 24A |
| Pitch | 5.1mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.