| Colour | Black |
| Number of Levels | Quadruple |
| Series | P |
| American Wire Gauge | 26 → 16AWG |
| Termination Method | Push In |
| Voltage Rating | 300 V |
| Current Rating | 10A |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.