| Colour | Yellow |
| Number of Levels | 4 |
| Series | MK |
| American Wire Gauge | 22 → 12AWG |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 2.5mm² |
| Voltage Rating | 400 V |
| Current Rating | 24A |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +130°C |
| Standards Met | CE, CSA, CURUSEX, EAC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.