| Colour | Green/Yellow |
| Number of Levels | Single |
| Series | WPE |
| American Wire Gauge | 30 → 12AWG |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 0.5 → 4mm² |
| Voltage Rating | 500 V |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +130°C |
| Standards Met | CE, RoHS |
| Model Number | WPE 2.5N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.