| Colour | Brown |
| Number of Levels | Single |
| Series | WDU |
| American Wire Gauge | 26 → 14AWG |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 1.5mm² |
| Voltage Rating | 800 V |
| Current Rating | 23A |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Standards Met | CE, RoHS |
| Model Number | WDU 1.5/ZZ |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.