| Colour | Grey |
| Number of Levels | Quadruple |
| Series | P |
| American Wire Gauge | 24 → 16AWG |
| Termination Method | Push In |
| Cable CSA | 1.5mm² |
| Voltage Rating | 250 V |
| Current Rating | 17.5A |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.