| Colour | Dark Beige |
| Number of Levels | 1 |
| Series | W |
| American Wire Gauge | 0 → 8AWG |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 10 → 70mm² |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Current Rating | 150A |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +130°C |
| Standards Met | CE |
| Model Number | WDU 50N IR |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.