| Colour | Beige |
| Number of Levels | Single |
| Series | ZSI |
| American Wire Gauge | 26 → 12AWG |
| Termination Method | Clamp |
| Fused | Yes |
| Voltage Rating | 500 V |
| Current Rating | 12A |
| Pitch | 12mm |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.