| Colour | Brown |
| Number of Levels | Triple |
| Series | ZDLD |
| American Wire Gauge | 26 → 12AWG |
| Termination Method | Clamp |
| Cable CSA | 2.5mm² |
| Voltage Rating | 500 V |
| Current Rating | 20A |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Standards Met | CE |
| Model Number | ZDLD 2.5-2N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.