| Colour | Dark Beige |
| Number of Levels | Double |
| Series | WDU |
| American Wire Gauge | 30 → 10AWG |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 0.5 → 6mm² |
| Voltage Rating | 800 V |
| Current Rating | 32A |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Hazardous Area Certification | ATEX, IECE |
| Standards Met | CCC, CE, CSA, cURus, UKCA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.