| Colour | Beige |
| Number of Levels | Double |
| Series | SAK |
| American Wire Gauge | 26 → 12AWG |
| Termination Method | Screw |
| Cable CSA | 0.5 → 4mm² |
| Fused | Yes |
| Voltage Rating | 500 V ac |
| Current Rating | 6.3A |
| Pitch | 8mm |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Standards Met | CCC, CSA, EAC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.