| Number Of Ways | 1 |
| Termination Method | Screw Down |
| Wire Size | 10 AWG |
| Housing Material | Metal |
| Current Rating | 23A |
| Voltage Rating | 800 V |
| Cable CSA | 4mm² |
| Length | 52.2mm |
| Width | 6mm |
| Height | 46.4mm |
| Colour | Green, Yellow |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.