| Number Of Ways | 13 |
| Termination Method | Screw Down |
| Housing Material | PC |
| Current Rating | 100A |
| Voltage Rating | 400 V ac |
| Cable CSA | 1.5 → 16 mm², 6 → 25 mm² |
| Length | 113mm |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.