| Number Of Ways | 14 |
| Termination Method | Screw |
| Current Rating | 250A |
| Voltage Rating | 230 V |
| Length | 50.5mm |
| Width | 45mm |
| Height | 85mm |
| Colour | White |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.