| Earth Block Type | UGB2/0 |
| Wire Size | 14 → 4 AWG |
| Number Of Ways | 12 |
| Termination Method | Screw |
| Housing Material | Electrolytic Copper |
| Length | 210.3mm |
| Width | 15.7mm |
| Height | 12.2mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.