| Wire Size | 12 AWG |
| Cable CSA | 4mm² |
| Colour | Grey |
| Number Of Ways | 5 |
| Termination Method | Push In |
| Current Rating | 24A |
| Voltage Rating | 400 V |
| Length | 48.6mm |
| Width | 5.2mm |
| Height | 101mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.