| Earth Block Type | DIN Rail |
| Wire Size | 26 → 10 AWG |
| Cable CSA | 0.2 to 4mm² |
| Colour | Green/Yellow |
| Number Of Ways | 2 |
| Termination Method | Screw |
| Length | 42.8mm |
| Width | 45.3mm |
| Height | 6.2mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.