| Earth Block Type | Top Hat |
| Wire Size | 22 → 11 AWG |
| Cable CSA | 4mm² |
| Colour | Green/Yellow |
| Number Of Ways | 2 |
| Termination Method | Screw Down |
| Housing Material | Nylon |
| Length | 56mm |
| Width | 8mm |
| Height | 47mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.